Beton Parlatma

"Beton Parlatma" beton silim  ve parlatma makineleri ile zemin tozumazlığı ve darbe dayanımını kazandıran sıvı lityum silikat yüzey sertleştiricilerinin beraber kullanıldığı bir sistemdir. Sonuçta, sertlik ve dayanıklılıkta artışın yanı sıra ister yerleşim yeri, ister ticari ve endüstriyel alanda olsun çarpıcı yansıtma özelliklerine sahip bir zemin elde edilir. Beton Parlatma yöntemi eski ve yeni zeminlerin temizlik ve bakım maliyetlerini düşürmekle kalmaz aynı zamanda estetik bir görünüm katarak dayanıklılığını artırıp aşınmaya karşı güçlendirir.

Beton Parlatma

Neden Beton Parlatma Sistemi

Tozumayı Engelleme

tozumayi-engelleme.jpgSıvı yüzey sertleştirici ve beton parlatma uygulamasıyla boşluksuz bir beton meydana getirildiği için betonda tozumanın oluşmasına sebep vermez.

Leke Dayanımı - Daha Az Bakım

leke-dayanimi.jpg

Betonda yoğunlaştırma ve Seal uygulamasıyla, gözenekli betonu boşlukları doldurmuş bir hale getirerek su, yağ ve diğer sıvıların zemine nüfus etmesini  engeller. Beton parlatma uygulaması yapılmış zeminler kompakt hale gelmiş yapısıyla leke oluşumunu, cilalamayı ortadan kaldırır.

Yansımayı Ve Ortam Aydınlığını Arttırma

yansimayi-artirma.jpgOrtam aydınlığının artması enerji maliyetlerini düşürürken zeminlere benzersiz güzel bir görünüm kazandırır.

Çevre Dostu

cevre-dostu.jpgKullanılan kimyasallar VOC değer sınırlamaları içerisinde kalarak, o yapıların USGBC, LED, ve BREEAM sertifikalarına puan kazandırır.

Kayma Direncinin Artması

kayma-direnci.jpgSıvı yüzey sertleştirici kullanımı, mekanik kazıma ve düzleştirme uygulamalarıyla zemin sürtünme katsayısını arttırmış olacaktır. Beton parlatma, OSHA standardı ASTM C 1028 (kaymazlık) gereksinimlerini betona kazandırır.

Eski Betonların Performansını Arttırır

eski-beton-performans.jpgBeton parlatma uygulamasıyla betonun üzerindeki bozuk kısım kazanıp temizlenerek zemini sertleştirerek darbe ve aşınma dayanımını arttırır.

Lastik İzi Oluşumu Engelleme

lastik-izi.jpgBozuk, düzgün olmayan beton zemin, lastiklerin aşınmasına ve soyulmasına neden olur. Beton parlatma sistemi, derzlerreti ve betonu tesviyeye getirerek bu aşınmayı ortadan kaldırır.

Üretimin Durmasına Sebep Olmaz

uretim-durmaz.jpgKullanılan malzemeler nano teknolojik ürünler olduğundan kuruma ve kürlenme süreleri çok kısadır. Uygulama biter bitmez zemin hemen hizmete sunulabilir.